O firmie

Odświeżone logo, ta sama firma z rozszerzoną ofertą.

MEGABIT s.c. to firma działająca już od 20 lat. W 2001 r. zbudowaliśmy pierwszą sieć z dostępem do Internetu, którą zarządzamy do dnia dzisiejszego. Od początku byliśmy niezależnym operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi dostępu do Internetu, który realizuje w oparciu o własną sieć telekomunikacyjną. Tworzymy szybkie i stabilne sieci teleinformatyczne w oparciu o technologię światłowodową, miedzianą oraz bezprzewodową. Specjalizujemy się w kompletnych rozwiązaniach na bazie Internetu. Jako integrator systemów projektujemy i wykonujemy kompletne systemy obejmujące okablowanie strukturalne, urządzenia aktywne sieci, serwery oraz stacje robocze. 

Stabilne działanie zapewniamy wykorzystując sprzęt sieciowy światowych potentatów w dziedzinie telekomunikacji i teleinformatyki. Zbudowana przez nas sieć posiada wiele zabezpieczeń mających na celu zmniejszenie do minimum awaryjności całego systemu a dział techniczny naszej firmy stale monitoruje pracę sieci dzięki czemu jesteśmy w stanie zareagować na ewentualną awarie w bardzo krótkim czasie.

Przez lata działalności naszą siecią zostały pokryte kolejne ulice, dzielnice, osiedla - obszar naszej działalności ciągle się powiększa.

Dostarczamy internet dla odbiorców indywidualnych jak również łącza biznesowe dla firm.

W międzyczasie dziedzinami działalności firmy MEGABIT stały się także:

- systemy alarmowe obiektów,

- instalacje typu inteligentny dom,

- instalacje monitoringu wizyjnego,

- instalacje rcp

- kontrola dostępu

- rejestracja czasu pracy maszyn

- zbiorcza telewizja satelitarna oraz naziemna.